2018-02-19     Bettiny, Konrada, Mirosława     "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański    

Bezpiecznie na mostach


Starosta nowosądecki Marek Pławiak podjął decyzję o budowie sygnalizacji świetlnej na moście w Witowicach Dolnych. Przeprawa jest wąska i długa, co sprawia, że kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Jeden z nich musi więc wycofać swój samochód, a w takich przypadkach często dochodzi do sporów.

- Podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie – zapewnia starosta Marek Pławiak. – To również bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia, Rożnowa i Gródka. Często przejeżdżam przez oba mosty – teraz mamy pieniądze, aby usprawnić ruch w tamtym terenie i sprawić, aby było bezpieczniej.
Starosta dodaje, że sygnalizacja usprawni też ruch pieszych, szczególnie dzieci, obecnie narażonych na potrącenie przez samochód.

- Zleciłem także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg wykonanie chodnika od mostu w Witowicach Dolnych do skrętu w kierunku kładki na rzece Dunajec w stronę Tropia – mówi starosta Marek Pławiak.
Gmina Łososina Dolna opracowuje dokumentacje na w/w chodniki.
Ponadto, w tegorocznych planach starosty jest m.in. budowa chodnika w Michalczowej, przebudowa skrzyżowania oraz budowa chodnika we Wronowicach przy udziale wójta gminy Łososina Dolna.

To tylko niektóre z inwestycji zaplanowanych przez Zarząd Powiatu Nowosądeckiego w tym roku.

 Stanisław Golonka - Wójt Gminy Łososina Dolna i Marek Pławiak - Starosta Nowosądecki

Wyswietlen: 1578570

Kontakt | Ważne telefony | Godziny pracy | Mapa serwisu
[IAP:69:STATS:0]