2018-01-17     Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach    

♦ 11 Listopada w Szkole Podstawowej w Tęgoborzy

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Tęgoborzy obchodzono w tym roku jak zwykle uroczyście.

W klasach I – V oraz grupach przedszkolnych uczniowie przygotowywali się do świętowania 11 Listopada pod hasłem „Urodziny Ojczyzny”, wykonując biało-czerwone chorągiewki, ucząc się patriotycznych piosenek, ozdabiając salę olbrzymim bukietem własnoręcznie zrobionych kwiatów. 

Świętowanie rozpoczęto rankiem 10 listopada przemarszem uczniów młodszych klas wraz z wychowawcami do miejsc pamięci, gdzie złożono bukiety kwiatów. Uczniowie zaczęli swój marsz przy kamieniu poświęconym patronowi Szkoły majorowi pilotowi Jerzemu Iszkowskiemu, następnie udali się pod pomnik ofiar II wojny oraz do kościoła pod pamiątkową tablicę upamiętniającą mieszkańców Tęgoborzy, którzy zginęli podczas wojny w obozach i w walce.

Klasa IVb pod kierunkiem wychowawczyni Anny Zając przygotowała krótkie przedstawienie, w którym uczestnicy odbyli podróż przez całą Polskę w poszukiwaniu postaci najbardziej zasługującej na kwiaty z okazji urodzin Ojczyzny. Okazało się, że 11 Listopada jest świętem wszystkich Polaków, dlatego każdy z nas zasługuje na urodzinowy bukiet.

Tradycją Szkoły podczas uroczystości jest wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek, które tym razem wzbogaciły także występy  instrumentalistów z klas V. Grali: Nikola Cięciwa, Marlena Kasprzyk, Weronika Sołtys, Mateusz Pociecha oraz  Karolina Kosecka z klasy VI. Nie zabrakło też występu chóru szkolnego „Stokrotki” pod opieką Elżbiety Mrzygłód, będącej zarazem główną pomysłodawczynią obchodów Święta Niepodległości.

Klasy VI i VII oraz oddziały gimnazjalne, uczące się w drugim budynku, wzięły udział w okolicznościowym spotkaniu przy pieśni i piosence żołnierskiej oraz wspomnieniu postaci i faktów historycznych związanych z  odzyskaniem niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Zapraszamy na fotorelację.

 

Wyswietlen: 1548028

Kontakt | Ważne telefony | Godziny pracy | Mapa serwisu
[IAP:69:STATS:0]