Struktura Urzędu i Organizacja Pracy

 


REFERAT SPRAW ORGANIZACYJNYCH I OBYWATELSKICH

  • KAZIMIERA SROMEK - SEKRETARZ GMINY pełniący równocześnie obowiązki KIEROWNIKA REFERATU

Pokój nr 25, tel.: (18) 444-80-02 wew.525
Zakres załatwianych spraw:
1.Kierowanie pracą referatu.
2.Organizacji i funkcjonowania  Urzędu.
3.Opracowania i gromadzenia dokumentów prawnych.
4.Kontroli przestrzegania prawa przez pracowników Urzędu.
Przyjmuje Obywateli w sprawach skarg i wniosków oraz w innych sprawach codziennie w godzinach pracy Urzędu Gminy.

  • mgr Krzysztof SMAGA: Radca Prawny Urzędu

Zakres załatwianych spraw:
1.Udzielanie porad prawnych pracownikom w zakresie spraw prowadzonych  przez Gminę.
2.Sprawdzanie dokumentów pod względem zgodności z prawem.


INFORMATYK – Pokój nr 30, tel.: (18) 444-80-02

  • mgr Marcin GACEK: Informatyk Urzędu /kontakt w poniedziałek i czwartek/

RADA GMINY - Pokój nr 27, tel.: (18) 444-80-02 wew.527

  • Dorota ROLKA: Inspektor ds. Obsługi Rady Gminy i Ochrony Informacji Niejawnych

Zakres załatwianych spraw:
1.Obsługa Rady Gminy i   Komisji Rady Gminy.
2.Współpracy z sołtysami.
3.Prowadzenia archiwum Urzędu Gminy.


USC – Pokój nr 26, tel.: (18) 444-80-02 wew. 526

  • Janina PIERZCHAŁA: Inspektor ds. USC i Obrony Cywilnej

Zakres załatwianych spraw:
1.Przyjmowanie oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński.
2.Wydawanie wypisów  z akt stanu cywilnego.
3.Sporządzanie i rejestracja aktów  urodzeń.
4.Sporządzanie i rejestracja aktów  zgonów.
5.Realizacja zadań obrony cywilnej.


EWIDENCJA LUDNOŚCI – Pokój nr 24, tel.: (18) 444-80-02 wew.524

  • Barbara HILA: Inspektor ds. Ewidencji Ludności, Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych

Zakres załatwianych spraw:
1.Ewidencja ludności / zameldowania, wymeldowania/.
2.Wydawanie dokumentów stwierdzających tożsamość.
3.Sprawy wojskowe / rejestracja, pobór, odroczenia, przedterminowe zwolnienia.


KADRY – Pokój nr 23, tel.: (18) 444-80-02 wew.523

  • Bożena SZKARŁAT: Inspektor ds. Kadrowych

Zakres załatwianych spraw:
1.Sprawy kadrowe pracowników.
2.Koordynacja spotkań Wójta Gminy i jednostek organizacyjnych.
3.Obsługa organizacyjno-administracyjna szkół.
4.Inne sprawy z zakresu oświaty należące do Gminy.


SEKRETARIAT WÓJTA – Pokój nr 20, tel.: (18) 444-80-02

  • Maria SROMEK: Inspektor ds. Organizacyjnych

Zakres załatwianych spraw:
1.Obsługi sekretariatu Wójta Gminy.
2.Zaopatrzenia Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych w materiały odrębnie ustalane.
3.Obsługi centrali telefonicznej.
4.Obsługi obywateli zgłaszających się do Urzędu Gminy w sprawach skarg i wniosków.


DZIENNIK PODAWCZY – Pokój nr 12, tel.: (18) 444-80-02 wew.512

  • mgr Marzena BOCHENEK: Inspektor ds. Kultury i Promocji Gminy

Zakres załatwianych spraw:
1.Prowadzenie i aktualizowanie BIP.
2. Obsługa strony www  Gminy.
3. Promocja Gminy.
4. Dostęp do informacji publicznej.
5. Kultura.


INFORMACJA – Pokój nr 12, tel.: (18) 444-80-02 wew.512

  • mgr Magdalena CIĘCIWA: Podinspektor ds. Działalności Gospodarczej, Sportu i Turystyki

Zakres załatwianych spraw:
1. Działalność Gospodarcza.
2. Obsługa Punktu Informacyjnego.
3. Ochotnicze Straże Pożarne.
4. Kultura Fizyczna, Sport i Turystyka.



REFERAT FINANSOWO-BUDŻETOWY

  • MARIA KOSECKA - SKARBNIK GMINY pełniący równocześnie obowiązki KIEROWNIKA REFERATU:

Pokój Nr 34, Tel.: (18) 444-80-02 wew. 534

Zakres załatwianych spraw:
1. Kierowania pracą referatu.
2. Zapewnienia  kompleksowego rozwiązywania problemów ekonomiczno-finansowych Gminy oraz obsługę finansową i księgową Gminy i Urzędu.

3. Przestrzegania  dyscypliny finansów publicznych oraz czuwa nad przestrzeganiem jej przez właściwe osoby.

4. Przyjmowanie obywateli w sprawach skarg i wniosków codziennie w godzinach pracy.


PODATKI - Pokój Nr 16 - Tel.: (18) 444-80-02 wew. 516

  • Katarzyna GRZYB: Inspektor ds. Wymiaru Podatków i Księgowości Podatkowej

Zakres załatwianych spraw:
1.Wymiar podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od nieruchomości i opłat lokalnych.
2.Księgowość podatkowa w zakresie w/w podatków i opłat lokalnych.
3.Zakres powyższych czynności dotyczy miejscowości: ŁĘKI, ŁOSOSINA DOLNA, ŁYCZANKA, MICHALCZOWA, SKRZĘTLA, STAŃKOWA, WITOWICE DOLNE, WRONOWICE, ZNAMIROWICE, ŻBIKOWICE.

  • Urszula LITWIŃSKA: Inspektor ds. Wymiaru Podatków i Księgowości Podatkowej

Zakres załatwianych spraw:
1.Wymiar podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od nieruchomości i opłat lokalnych.
2.Księgowość podatkowa w zakresie w/w podatków i opłat lokalnych.
3.Zakres powyższych czynności dotyczy miejscowości: ŁĘKI, ŁOSOSINA DOLNA, ŁYCZANKA, MICHALCZOWA, SKRZĘTLA, STAŃKOWA, WITOWICE DOLNE, WRONOWICE, ZNAMIROWICE, ŻBIKOWICE.


KASA - Pokój nr 19 - Tel.: (18) 444-80-02 wew. 519

KASA czynna:
poniedziałek     - 8.00 - 15.15
wtorek - piatek - 7.00 - 14.00
/przerwa od godz. 9.10 - 9.40/

  • Lucyna KRÓLCZYK: Inspektor ds. kasy, spraw alkoholowych

Zakres załatwianych spraw:
1. Prowadzenie kasy Urzędu Gminy.
2. Wydawanie zezwoleń na sprzedaż  i podawanie napojów alkoholowych.

  • mgr Maria OLEKSY: Inspektor ds. Gospodarki Odpadami

Zakres załatwianych spraw:
1.Obsługa dochodów w zakresie gospodarki odpadami.


KSIĘGOWOŚĆ – Pokój nr 32 – Tel.: (18) 444-80-02 wew.532

  • mgr Iwona ORZECHOWSKA: Inspektor ds. Księgowości Budżetowej

Zakres załatwianych spraw:
1.Prowadzenie księgowości budżetowej analitycznej Urzędu i organu finansowego Gminy.
2.Prowadzenie syntetyki księgowej Urzędu i organu finansowego Gminy.
3. Rozliczanie podatku VAT.
4.Rozliczanie dotacji dla Przedszkoli.
5.Prowadzenie sprawozdawczości.

  • mgr Urszula KMIECIK: Podinspektor ds. Księgowości Budżetowej

Zakres załatwianych spraw:
1. Realizacja rachunków gotówkowych  i bezgotówkowych z działalności budżetowej jednostek organizacyjnych Gminy tj. Urzędu Gminy, Szkół, ZFŚS, CKiPG.
2. Prowadzenie księgowości budżetowej Urzędu Gminy, inwestycji i instytucji kultury.
3.Prowadzenie sprawozdawczości.

  • mgr Krzysztof STUDZIŃSKI: Podinspektor ds. Księgowości Szkół

Zakres załatwianych spraw:
1.Prowadzenie księgowości analitycznej i syntetycznej wydatków i dochodów szkół.
2. Dokonywanie operacji gotówkowych i bezgotówkowych szkół.
3. Sporządzenie sprawozdawczości szkół.


MIENIE KOMUNALNE, ŚRODKI TRANSPORTU – Pokój nr 35, Tel.: (18) 444-80-02 wew.535

  • mgr Justyna PRUSAK-KOSECKA: Referent ds. Ewidencji Majątku Mienia Komunalnego, ZFŚS i PKZP i Podatku od Środków Transportowych

Zakres załatwianych spraw:
1.Ewidencja mienia komunalnego oraz rozliczanie inwentaryzacji.
2.Ewidencja analityczna środków  rzeczowych Urzędu  i jednostek organizacyjnych Gminy.
3.Ewidencja analityczna  PKZP i ZFŚS.
4.Podatek od środków transportowych.


PŁACE – Pokój nr 37, Tel.: (18) 444-80-02 wew. 537

  • mgr Wiesława ZAJĄC: Podinspektor ds. Sporządzania Wynagrodzeń Pracowników oraz Księgowości Inwestycji

Zakres załatwianych spraw:
1.Prowadzenie całości spraw w zakresie wynagradzania pracowników.
2. Prowadzenie ewidencji księgowej działalności inwestycyjnej.
3. Nadzór i kontrola kasy.

  • mgr Marcelina GAJDOSZ: Młodszy Referent ds. Sporządzania Wynagrodzeń Nauczycieli

Zakres załatwianych spraw:
1.Prowadzenie całości spraw w zakresie wynagradzania nauczycieli.



REFERAT INFRASTRUKTURY I FUNDUSZY STRUKTURALNYCH

  • mgr inż. ADAM WOLAK - ZASTĘPCA WÓJTA pełniący równocześnie obowiązki KIEROWNIKA REFERATU

Pokój nr 17, tel.:(18)444-80-02 wew.517

Zakres załatwianych spraw:
1. Kompleksowe rozwiązywanie problemów oraz sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad działalnością Referatu.
2. Zastępuje Wójta w czasie jego nieobecności.
Przyjmowanie  obywateli w sprawach skarg i wniosków  codziennie  w godzinach pracy.


GEODEZJA – Pokój nr 15, tel.: (18) 444-80-02 wew.515

  • mgr inż. Jakub FYDA: Podinspektor ds. Geodezji Planowania Przestrzennego

Zakres załatwianych spraw:
1.Rozgraniczenia i podział nieruchomości.
2.Numeracja porządkowa nieruchomości.
3.Wydawanie wypisów, wyrysów i zaświadczeń z MPZP.


GOSPODARKA GRUNTAMI – Pokój nr 15, tel.: (18) 444-80-02 wew.515

  • Krystyna WALIGÓRA: Inspektor ds. Gospodarki Gruntami

Zakres załatwianych spraw:
1.Gospodarowanie nieruchomościami przez Gminę /zakup, sprzedaż, dzierżawa, oddanie w wieczyste użytkowanie gruntów/.
2. Wyłączenia gruntów rolnych i leśnych z produkcji.
3. Sprawy z zakresu wspólnot gruntowych.


INWESTYCJE – Pokój nr 13, tel.: (18) 444-80-02 wew.513

  • mgr inż. Jan STUDZIŃSKI: Inspektor ds. Inwestycji

Zakres załatwianych spraw:
1. Pozyskiwanie środków pomocowych unijnych i krajowych, opracowywanie wniosków aplikacyjnych w tym zakresie.
2. Wykonywanie całokształtu  zadań z zakresu inwestycji i remontów .

  • mgr Marzena BODZIONY: Podinspektor ds. Inwestycji

Zakres załatwianych spraw:
1.Pozyskiwanie środków pomocowych unijnych i krajowych, opracowywanie wniosków aplikacyjnych w tym zakresie.
2. Wykonywanie całokształtu zadań z zakresu inwestycji remontów.


OCHRONA ŚRODOWISKA, ROLNICTWO – Pokój nr 38, tel.: (18) 444-80-02 wew.538

  • Józef SZKARŁAT: Inspektor ds. Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zakres załatwianych spraw:
1.  Wydawanie decyzji środowiskowych.
2.  Bieżąca obsługa rolnictwa
3.  Ochrona środowiska, przyrody, zwierząt, łowiectwo.
4.  Gospodarka leśna.
5.  Zwrot podatku akcyzowego.

DROGI – Pokój nr 38, tel.: (18) 444-80-02 wew.538

  • Wojciech GRÓDEK: Inspektor ds. Utrzymania Dróg

Zakres załatwianych spraw:
1. Utrzymanie dróg.


OBSŁUGA:

  • Anna Stosur - sprzątaczka
  • Maria Bednarek - sprzątaczka
  • Józef Kmiecik - robotnik gospodarczy