WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE FUNKCJONOWANIA ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ W TĘGOBORZY!

W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby z dniem 1 stycznia 2021 r. Zakład Opieki Zdrowotnej w Tęgoborzy miał być zamknięty, uprzejmie informuję, iż są to informacje nieprawdziwe.

 

Prawdą jest, iż z końcem bieżącego roku odchodzi z pracy lekarz, który od pewnego czasu korzysta z urlopu wypoczynkowego. Aby zapewnić świadczenie usług medycznych kierownik ZOZ w Tęgoborzy zatrudnił na część etatu dwóch lekarzy. Jeden z nich świadczy pomoc medyczną dwa razy w tygodniu po 4 godziny, a drugi raz w tygodniu 5 godzin. Ta sytuacja będzie trwała dotąd dopóki nie uda się zatrudnić lekarza na pełny etat. 

 

Niestety poszukiwanie lekarza na pełny etat stwarza ogromne trudności, bowiem według różnych źródeł w Polsce brakuje blisko 50 tysięcy lekarzy. Pomimo podejmowanych od dłuższego czasu starań kierownika ZOZ i gminy do dnia dzisiejszego nie udało się znaleźć lekarza, który chciałby zatrudnić się na pełny etat w ZOZ w Tęgoborzy. Miejmy nadzieję, że uda się to w przyszłości. Ogłoszenia w tej sprawie zostały skierowane do Okręgowych Izb Lekarskich w Województwie Małopolskim, Świętokrzyskim i Podkarpackim. Niezależnie od tego ZOZ w Tęgoborzy starał się pozyskać lekarza za pośrednictwem ogłoszeń i bezpośrednich rozmów prowadzonych w środowisku medyków.

 

Chciałem zapewnić, że robimy wszystko, aby zabezpieczyć ciągłość opieki medycznej zarówno w ZOZ w Tęgoborzy jak i w ZOZ w Łososinie Dolnej. Proszę o zrozumienie trudności z jakimi się stykamy, co nie wynika z braku starań, ale ogromnego niedoboru lekarzy w Polsce.

 

Pragnę poinformować Państwa, że Zakład Opieki Zdrowotnej w Tęgoborzy po 1 stycznia 2021 r. będzie funkcjonował jak dotychczas.

 

                                                                                                          Wójt

                                                                                                 Andrzej Romanek