Gmina Łososina Dolna inwestuje w nowe oświetlenie sal gimnastycznych i tym samym obniża koszty związane z zużyciem energii elektrycznej!

W ostatnim czasie gmina Łososina Dolna wespół z dyrekcjami szkół zdecydowała się na wymianę lamp oświetleniowych w salach gimnastycznych. Wymiana objęła trzy szkoły podstawowe w Łososinie Dolnej, Michalczowej i Tęgoborzy. Wyeksploatowane, stare lampy zostały wymienione na nowe, energooszczędne. Ich atutem jest nie tylko znacząco mniejsze zużycie energii, co przełoży się na obniżenie opłat za prąd, ale też większe natężenie i rozproszenie światła, co poprawi jakość doświetlenia sal. Mniejsze zużycie energii to również działanie proekologiczne, a tym samym troska o środowisko.

 

Łącznie udało się zmniejszyć moc oświetlenia sal gimnastycznych z 14 500 Wat do 5 100 Wat, co wyraźnie zmniejszy opłaty za energię elektryczną o prawie 2/3.

 

Mało tego, od pewnego czasu sukcesywnie wymieniamy na energooszczędne i bardziej efektywne oświetlenie w salach lekcyjnych i na korytarzach w poszczególnych szkołach podstawowych. Mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać efekt w postaci lepszego i tańszego oświetlenia.

 

 

GALERIA