Nowy radiowóz trafił do łososińskiego komisariatu Policji

Decyzją nadinsp. Michała Ledziona, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, tabor Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wzbogacił się o nowy nieoznakowany radiowóz. 31 grudnia 2021 roku pojazd został uroczyście przekazany funkcjonariuszom z Łososiny Dolnej.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura przekazał kluczyki i dowód rejestracyjny nowego radiowozu asp. sztab. Stanisławowi Dudce, Komendantowi Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. To właśnie w tej jednostce samochód będzie na co dzień służył policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym tej rejon Sądecczyzny. Nieoznakowany Opel Mokka o wartości blisko 104 tys. złotych został zakupiony z budżetu Policji.

W uroczystym przekazaniu radiowozu wziął udział również Wójt Gminy Łososina Dolna – Andrzej Romanek i Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz, którzy wspierają działania sądeckiej Policji na rzecz bezpieczeństwa. W ciągu 5 ostatnich lat obie gminy współfinansowały zakup 3 nowych radiowozów dla łososińskich policjantów, a także systematycznie przekazują środki na wyposażenie komisariatu w Łososinie Dolnej oraz posterunku w Gródku nad Dunajcem.

„Bardzo dziękuję Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie oraz Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu za to, że swoimi staraniami doposażyli naszych policjantów nowym radiowozem. To naprawdę duże wzmocnienie funkcjonariuszy i co ważne, już drugi nowy samochód zakupiony dla tej jednostki w ciągu ostatnich dwóch lat. Poprzedni przekazany policjantom w 2020 roku był współfinansowany przez gminy Łososina Dolna i Gródek nad Dunajcem. Dobra współpraca z Policją, jak widać, przynosi dobre owoce. Będzie bezpiecznie, a to ważne, bo droga krajowa 75 przebiegająca przez naszą gminę jest niezwykle ruchliwa. Gratuluje Komendantowi Komisariatu naszej łososińskiej Policji i funkcjonariuszom, życząc aby  interwencji i tonowania nazbyt niesfornych kierowców było jak najmniej" – mówi wójt gminy Andrzej Romanek.

* materiał przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu i Urząd Gminy w Łososinie Dolnej

 

 

GALERIA