Jubileusz 70 - lecia OSP w Łososinie Dolnej

1 lipca 2018 r. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej obchodzili Jubileusz 70-lecia powstania swojej jednostki. W prezencie od Starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka otrzymali promesę na 5 tysięcy złotych.

To nie jedyny prezent. Starosta uhonorował także strażaków – ochotników Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Złote Jabłko Sądeckie otrzymali druhowie: Kazimierz Pawłowski, Stefan Salabura, Kazimierz Jasnos,  Władysław Sromek i Eugeniusz Pawłowski.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: druh Daniel Salabura i druh Paweł Salamon.

- Wręczam te odznaczenia z okazji Jubileuszu 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej w podziękowaniu za pracę społeczną, ofiarną ochotniczą służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie – mówił starosta Marek Pławiak. – Jesteście zawsze pierwsi na miejscu różnych zdarzeń, a bliskość drogi numer 75 sprawia, że jest ich sporo. Niesiecie pomoc i szkolicie się cały czas. Gratulując Jubileuszu, życzę dużo sił w tej niełatwej służbie i bezpiecznych powrotów do domu, do gratulacji dołączył się również Wójt Gminy Stanisław Golonka.

Prezes OSP Łososina Dolna Andrzej Pawłowski otrzymał od starosty promesę na 5 tysięcy złotych. To dofinansowanie do zakupu potrzebnego sprzętu.

W  spotkaniu wzięli udział m.in.: poseł Arkadiusz Mularczyk wraz z małżonką, radny wojewódzki Stanisław Pasoń, wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka, przewodniczący RPN Zygmunt Paruch oraz komendant miejski PSP st. bryg. inż. Waldemar Kuźma wraz z zastępcą st. bryg. inż. Pawłem Motyką.

Stawili się też strażacy tworzący OSP w Łososinie Dolnej i mieszkańcy gminy.

Starostwo.nowy-sacz.pl

Fot. Maria Olszowska

GALERIA