Chcemy, aby dzieci były bezpieczne

Wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka wraz ze starostą nowosądeckim Markiem Pławiakiem spotkali się dzisiaj rano z uczniami Szkoły Podstawowej w Witowicach Dolnych. Wszystkie dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

- Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom, będzie mniej wypadków z udziałem dzieci i młodzieży – mówi starosta Marek Pławiak. – Ten projekt to świetny pomysł, szczególnie przed jesienią i zimą, kiedy szybciej zapada zmrok. Dzięki odblaskom, najmłodsi będą widoczni z daleka.

To część akcji, do której zaprosili nas dziennikarze radia RDN Nowy Sącz. Oprócz elementów odblaskowych, dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z radiową maskotką - Owieczką Agusią. Nie zabrakło  oczywiście szefa sądeckiej drogówki podinsp. Alberta Koguta, policjantów z tego wydziału i oczywiście dyrektora szkoły Marka Połomskiego wraz z nauczycielami.

- Cieszę się, że władze Powiatu wybrały właśnie naszą szkołę – mówi dyrektor Marek Połomski. – Znajduje się ona przy ruchliwej drodze numer 75, na której dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń. Za wszelką cenę musimy chronić dzieci. Edukujemy uczniów i mówimy im o bezpieczeństwie, ale na pewno bardziej zapamiętają lekcję „na żywo” ze Starostą, Wójtem i Owieczką Agusią.

Fot. Maria Olszowska

GALERIA