Dzieci ze szkoły w Łososinie mają już odblaski!

W kolejnym dniu akcji rozdawania odblasków, dziennikarze radia RDN, policjanci, wójt gminy Stanisław Golonka i starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkali się w Szkole Podstawowej w Łososinie Dolnej.

Nie mogło też zabraknąć maskotki – Owieczki Agusi, z którą najmłodsi chętnie się fotografowali i przybijali „piątki”.

- Rozmawiamy z dziećmi w szkole o zachowaniu na drodze i o bezpieczeństwie – mówi wójt Łososiny Dolnej Stanisław Golonka. – Jednak takie akcje jak dzisiaj i wczoraj w Witowicach Dolnych są najlepsze. Uczniowie mogli porozmawiać z policjantami, wypytać ich o szczegóły, obejrzeć policyjny radiowóz.

Poszliśmy też na skrzyżowanie, aby pokazać im, jak powinny się zachować w takich miejscach. Oczywiście, najmłodsi otrzymali odblaski.

Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tym projekcie. Dziękuje też staroście nowosądeckiemu Markowi Pławiakowi za wsparcie i przekazanie odblasków.

Samorządowcy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w akcji przez dziennikarzy radia RDN Nowy Sącz. Nie zabrakło zastępcy szefa sądeckiej drogówki aspiranta sztabowego Stanisława Uszko i aspiranta sztabowego Ryszarda Ogurka oraz policjantów z Komisariatu w Łososinie Dolnej. Był też dyrektor SP w Łososinie Dolnej Zbigniew Rusnak.  

- Dzieci na długo zapamiętają to spotkanie – mówił dyrektor Szkoły Podstawowej Zbigniew Rusnak. – Lubią takie akcje. Co ważne – mogły bezpośrednio porozmawiać z dziennikarzami i policjantami, a to dla nich wielkie przeżycie. Dziękuję wójtowi za wybranie naszej szkoły.

GALERIA