Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Ręcznej

GMINNE IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY ŁOSOSINA DOLNA - ANDRZEJA ROMANKA

5 marca br. Szkoła Podstawowa w Żbikowicach była organizatorem Gminnych Zawodów w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Honorowy patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Łososina Dolna mgr Andrzej Romanek.

Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonała dyrektor szkoły pani Jadwiga Czyżycka oraz pan Józef Szkarłat -  pełnomocnik Wójta Gminy Łososina Dolna, życząc bezpiecznego i pomyślnego przebiegu Igrzysk według zasady „fair play”.

Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców. W wyniku losowania przybyłe zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grali systemem „każdy z każdym”.

Dziewczęta

Grupa I: SP Żbikowice, SP Rojówka, SP Łososina Dolna, SP Tęgoborze

Grupa II: SP Michalczowa, SP Stańkowa, SP Witowice Dolne

Chłopcy

Grupa I: SP Łososina Dolna, SP Rojówka, SP Rąbkowa, SP Michalczowa

Grupa II: SP Stańkowa, SP Żbikowice, SP Witowice Dolne

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria dziewcząt

1 miejsce - SP Łososina Dolna – opiekun Anna Pajor

2 miejsce - SP Michalczowa – opiekun Klaudia Dadał

3 miejsce - SP Tęgoborze – opiekun Iwona Babicz

4 miejsce - SP Stańkowa – opiekun Agata Zielińska

5 miejsce - SP Witowice Dolne – opiekun Damian Kowalik

                  SP Żbikowice – opiekun Sabina Ciastoń

                  SP Rojówka – opiekun Barbara Waligóra

Kategoria chłopców

1 miejsce - SP Rąbkowa – opiekun Halina Stanuch

2 miejsce - SP Żbikowice – opiekun Sabina Ciastoń

3 miejsce - SP Rojówka – opiekun Barbara Waligóra

4 miejsce - SP Stańkowa – opiekun Agata Zielińska

5 miejsce - SP Michalczowa – opiekun Klaudia Dadał

                 SP Witowice Dolne – opiekun Damian Kowalik

                 SP Łososina Dolna – opiekun Anna Pajor

Szkołę Podstawową w Żbikowicach reprezentowali: Urszula Sromek, Karolina Oleksy, Joanna Sromek, Emilia Żur, Aleksandra Stach, Amelia Seruga, Paweł Stach, Piotr Sromek, Grzegorz Grzyb, Wojciech Sławek, Patryk Pajor, Filip Firlej i Krzysztof Pajor.

Opiekunem drużyny i organizatorem zawodów była pani Sabina Ciastoń.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

GALERIA