Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 3 kwietnia 2019 r.  w Szkole Podstawowej w Tęgoborzy odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorami Turnieju były:

  • Gmina Łososina Dolna,
  • Komenda Policji w Łososinie Dolnej,
  • Szkoła Podstawowa im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy.

W Turnieju wzięły udział reprezentacje 7 szkół podstawowych z terenu gminy Łososina Dolna. W turnieju startowało 39 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo),

grupa II – pozostali uczniowie.

Grupa I  liczyła 6 drużyn czteroosobowych,  grupa II - 5 drużyn trzyosobowych.

Uczestnicy zmierzyli się w 3 konkurencjach:

  1. Konkurencja teoretyczna - testy wiedzy i testy skrzyżowań.
  2. Konkurencja praktyczna: tor sprawnościowy (pokonanie rowerem 8 wyznaczonych przeszkód).
  3. Konkurencja praktyczna: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymali puchary, medale oraz symboliczne nagrody rzeczowe.

Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy, a ich opiekunowie - dyplomy z podziękowaniami.

Zwycięzcy w obydwu kategoriach wiekowych będą reprezentować gminę Łososina Dolna w dalszym etapie turnieju - na szczeblu powiatowym.

Laureaci tegorocznego turnieju:

GRUPA I

Miejsce ISzkoła Podstawowa w Tęgoborzy

  • Śmietana Wiktoria
  • Znamirowski Bartłomiej
  • Boruta Szczepan
  • Kasprzyk Marlena

Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Żbikowicach

  • Stach Paweł
  • Sromek Piotr
  • Sromek Urszula
  • Sromek Joanna

Miejsce IIISzkoła Podstawowa w Rąbkowej

  • Wójcik Wiktor
  • Zyzak Natalia
  • Żelazko Dorota 
  • Saczka Jakub

GRUPA II

Miejsce I – Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy

  • Jarzębak Julia
  • Znamirowski Krzysztof
  • Kruczek Kacper

Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Żbikowicach

  • Dynowski Arkadiusz
  • Sławek Martyna
  • Sromek Kacper

Miejsce III – Szkoła Podstawowa w Rąbkowej

  • Ciastoń Adrian
  • Gucwa Patrycja
  • Łagosz Mikołaj

Opiekunami zwycięskich drużyn byli:

SP Rąbkowa – Marzena Zapiór

SP Żbikowice – Dorota Baran

SP Tęgoborze – Małgorzata Mółka, Elżbieta Malinowska

GALERIA