IV Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Łososina Dolna - zakończony

W niedzielę 1 września 2019 roku po miesięcznych rozgrywkach i rozegraniu kilkudziesięciu meczy zakończył się IV Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Łososina Dolna.

Klasyfikacja ostateczna:

  1. Michał Popek
  2. Adrian Mróz
  3. Paweł Świderski
  4. Sławek Sromek
  5. Artur Bajda
  6. Wiesław Gaik
  7. Tomasz Kosakowski
  8. Paweł Liszka

Wyniki meczów i tabele dostępne na stronie internetowej www.orliktegoborze.futbolowo.pl w zakładce IV Turniej Tenisa Ziemnego.

W turnieju wzięła udział ósemka zawodników. W I rundzie zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy po cztery osoby, z tych grup po meczach eliminacyjnych wyszło po dwóch zawodników. Grupa spadkowa rozegrała mecze o końcowe lokaty turnieju. W II rundzie zwycięzcy grup podzieleni zostali w wyniku losowania na dwie grupy po cztery osoby. Dalej rozgrywka toczyła się pucharowo, czyli przegrany zawodnik odpadał wygrany szedł dalej. Tak oto w półfinale spotkali się Adrian Mróz z Pawłem Świderskim oraz Sławek Sromek z Michałem Popkiem. Do finału trafiła dwójka Adrian Mróz oraz Michał Popek wygrywając swoje półfinały.

W finale po 2,5 godzinnym meczu w 30-sto stopniowym upale wygrał Michał Popek 2:1 (1:6, 6:3, 6:4).

Mecz o trzecie miejsce odbył się pomiędzy Pawłem Świderskim, a Sławkiem Sromkiem, zwycięzcą tego meczu okazał się Paweł Świderski. Czwarte miejsce zdobył Sławek Sromek.

Po zakończonym Turnieju zawodnicy otrzymali puchary, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękuję zawodnikom za walkę i grę fair-play do samego końca. Trzeba przyznać, że warunki były niejednokrotnie ciężkie. Upał, który towarzyszył nam przez kilka tygodni wymagał od zawodników dużo sił i samozaparcia.

W imieniu Pana Wójta DZIĘKUJEMY wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i zapraszamy za rok. Ze swojej strony dziękuję Panu Wójtowi mgr Andrzejowi Romankowi za patronat i pomoc w realizacji turnieju.

Pozdrawiam mgr Łukasz Bołoz animator sportu na Orliku w Tęgoborzy.

GALERIA