Zapraszamy na fotorelację z XXIV Spotkania z Kolędą

W dniu 9 stycznia 2020 roku w Sali Teatralnej Kościoła Parafialnego w Łososinie Dolnej odbyło się organizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II oraz Parafię w Łososinie Dolnej XXIV Spotkanie z Kolędą, uczestnikami którego byli uczniowie szkół z terenu Gminy Łososina Dolna.

Miało ono charakter konkursu i  odbywało się w kategoriach chórów szkolnych, zespołów wokalno-instrumentalnych i grup kolędniczych.

Łącznie w spotkaniu wzięło udział 132 uczniów występujących w 11 zespołach. W kategorii grup kolędniczych były to kwalifikacje do kolejnego etapu.

Sponsorami konkursu byli: Wójt Gminy Łososina Dolna, SHP Rolnik w Łososinie Dolnej, Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej, Ks. Proboszcz Grzegorz Ociepka.

W kategorii chórów szkolnych, poszczególne miejsca zajęli:

  1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej.

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych, poszczególne miejsca zajęli:

  1. Szkoła Podstawowa im. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy, Szkoła Podstawowa w Rąbkowej i Szkoła Podstawowa w Tabaszowej,
  2. Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Żbikowicach, Szkoła Podstawowa w Stańkowej,
  3. Szkoła Podstawowa w Rojówce.

W kategorii grup kolędniczych, komisja konkursowa przyznała cztery pierwsze miejsca:

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej – grupa dziecięca, Szkoła Podstawowa z Rąbkowej – grupa młodzieżowa, Szkoła Podstawowa im. Św. Świerada w Witowicach Dolnych – grupa młodzieżowa, Szkoła Podstawowa w Michalczowej – grupa dziecięca.

Kwalifikacje do kolejnego etapu w kategorii grup kolędniczych uzyskały grupy ze Szkoły Podstawowej z Michalczowej, Rąbkowej i  Witowicach Dolnych.

Tekst i Foto: Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI

GALERIA