Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem!

Od 7 lipca 2020 r. kontakt z Urzędem Gminy będzie możliwy tylko telefonicznie lub mailowo. W sytuacjach pilnych, szczególnie w sprawach akt stanu cywilnego, w których konieczny będzie osobisty kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy, obsługa będzie możliwa po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem merytorycznym.

Dziś otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu jednej z osób pracujących w urzędzie. Pracownicy, którzy mieli bezpośrednią styczność z zakażoną osobą poddani zostaną kwarantannie. Zgodnie z wymaganymi procedurami, zostaną u nich przeprowadzone testy. Ich wynik zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Osoby, które w ostatnich dniach odwiedziły nasz urząd, zgodnie z uzgodnieniami z Sanepidem, nie kwalifikują się do kwarantanny. Natomiast w przypadku wystąpienia u nich jakichkolwiek symptomów choroby Covid-19 powinny skontaktować się z Sanepidem lub oddziałem zakaźnym sądeckiego szpitala.

 

1. Wszelkie druki i wnioski dostępne są pod linkiem https://www.lososina.pl/pl/291/0/druki-i-formularze-do-pobrania.html

 

2. Przedsiębiorcy posiadający „profil zaufany”, podpis elektroniczny  lub bankowość elektroniczną, sprawy związane z rejestracją działalności, zmianami, zawieszeniem, wznowieniem i wykreśleniem działalności mogą załatwiać bezpośrednio na stronie: https://prod.ceidg.gov.pl.

 

3. Informację o założeniu profilu zaufanego można uzyskać na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany.

 

4. Przypominamy także, że wpłaty z tytułu podatków, opłat za odpady komunalne należy dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości.