16.03.2020r - Komunikat Wójta Gminy o ograniczeniu obsługi interesantów

Szanowni Państwo,

w związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informujemy, że od 16 marca 2020 roku od godz. 10.00 do odwołania Urząd Gminy w Łososinie Dolnej ogranicza obsługę interesantów do formy telefonicznej i elektronicznej. Prosimy mieszkańców, aby najpilniejsze sprawy urzędowe załatwiać przez telefon, drogą elektroniczną lub w późniejszym terminie. To samo dotyczy pracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łososinie Dolnej.
W sprawach BARDZO PILNYCH, tj. rejestracji zgonu, które wymagają osobistego kontaktu z pracownikiem Urzędu będzie to możliwe po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Nadto, PILNE podania można wrzucać do umieszczonej na parterze urzędu skrzynki.

Dane kontaktowe:
Sekretariat -  tel/fax - 18 - 444-80-02
Urząd Stanu Cywilnego - 18 - 444-80-02  w. 526
Ewidencja Ludności i Dowody Osobiste - 18 - 444-80-02  w. 524
Ośrodek Pomocy Społecznej - 18 - 444-80-02   

fax całodobowy - 18 - 541-21-40
e-mail Urzędu: gmina@lososina.pl
skrytka EPUAP:  www.epuap.gov.pl

Godziny pracy Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej:
Poniedziałek: 8.00 – 17.00
Wtorek – Czwartek: 7.00 – 15.00
Piątek: 7.00 – 14.00

Pragniemy zapewnić Państwa, że jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na bieżąco monitorujemy sytuację na terenie naszej Gminy związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa i na chwilę obecną nie zanotowano u nas żadnego przypadku zakażenia. Nie zwalnia nas to jednak od współodpowiedzialności w tym zakresie. Wspomniane wyżej zmiany podyktowane są troską o zdrowie i bezpieczeństwo sanitarne wszystkich mieszkańców naszej Gminy, jak również wynikają z odpowiedzialności związanej z podjęciem wszelkich możliwych działań prewencyjnych i profilaktycznych w celu ograniczenia ewentualnej możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Gorąco apelujemy o zdrowy rozsądek i unikanie wszelkich, zbędnych kontaktów z większymi skupiskami ludzi, a w codziennych relacjach z otoczeniem prosimy stosować się do zalecanych zasad dotyczących np. witania się czy odległości między rozmówcami. Względami bezpieczeństwa są podyktowane decyzje władz państwowych, wojewódzkich, kościelnych i nasze o odwołaniu wszelkich, zaplanowanych wydarzeń. To na ile skutecznie uda nam się zminimalizować niebezpieczeństwo zależy w dużej mierze OD NAS WSZYSTKICH i naszego odpowiedzialnego podejścia do zagrożenia.

Dziękujemy za zrozumienie!

O zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie www.lososina.pl i Facebooku. Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji uzyskają Państwo również na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia pod adresem: www.gov.pl/web/koronawirus.