Nowoczesna Podstacja Pogotowania Ratunkowego w Łososinie Dolnej!

Od 22 lutego 2021 r. ratownicy medyczni z Podstacji w Łososinie Dolnej Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego pracują w nowoczesnych i komfortowych pomieszczeniach Centrum Kultury i Promocji. Wysoki standard nowego lokum, na miarę XXI wieku, chwalą medycy. Stare pomieszczenia, gdzie do tej pory stacjonowało pogotowie, były ciasne i niewygodne, zaś teraz warunki są komfortowe i spełniają współczesne standardy. Znalazło się także miejsce dla karetki.

 

- Teraz warunki są bardzo dobre – mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. To 116 metrów powierzchni użytkowej spełniające wysokie standardy i garaż dla karetki. Dziękuję wójtowi i Radzie Gminy, którzy dostrzegli nasze potrzeby. Dziękuję również staroście Markowi Kwiatkowskiemu za wspieranie naszych działań. Funkcjonowanie tej Podstacji w tym miejscu jest bardzo ważne dla zabezpieczenia zdrowia i życia  mieszkańców Sądecczyzny.

 

Starosta nowosądecki, jako podmiot tworzący Sadeckie Pogotowie Ratunkowe, zwrócił uwagę na strategiczne położenie Podstacji w Łososinie Dolnej oraz charakter pracy ratowników medycznych.

 

- Ta podstacja znajduje się w strategicznym miejscu na Sądecczyźnie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Przez Łososinę Dolną przebiega droga krajowa numer 75, na której dochodzi do sporej ilości wypadków i kolizji. Szybki dojazd na miejsce takiego zdarzenia gwarantuje profesjonalną pomoc. Ratownicy, którzy tutaj stacjonują, mają obecnie komfortowe warunki do zregenerowania sił po trudnych akcjach. To ciężka i stresująca praca, szczególnie w ostatnich miesiącach – bardzo za nią dziękuję wszystkim pracownikom Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

 

Rocznie łososińscy ratownicy wyjeżdżają około tysiąc razy do różnego rodzaju akcji.

 

Cieszę się, że Podstacja znajduje się na terenie naszej gminy – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna. Dzięki temu ratownicy mogą szybko i sprawnie udzielać pomocy nie tylko mieszkańcom ale i turystom którzy u nas wypoczywają. Teraz funkcjonują w nowych, przestronnych pomieszczeniach budynku Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, gdzie, co warto podkreślić, stacjonuje też Policja i jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Nasi ratowniczy wespół z pozostałymi służbami ratują zdrowie i życie za co należą się im słowa uznania i podziękowania.

 

Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej działa już od 20 lat.

 

GALERIA