Umowa na budowę drogi Łososina Dolna - Michalczowa podpisana.

Dnia 27.07.2021 r. gmina Łososina Dolna podpisała umowę z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja drogi dojazdowej do pól Łososina Dolna – Michalczowa”.

W ramach prac modernizacyjnych wykonane zostaną między innymi: nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej długości 1.049  mb, odcinek jezdni o nawierzchni tłuczniowej długości 30 mb, nowe pobocza, poprawione zostanie odwodnienie oraz wykonane pionowe oznakowanie drogi.

Kwota za jaką to zadanie zostanie zrealizowane wyniesie 387 882,22 zł brutto, w tym dofinansowanie w wysokości 180 000,00 zł. Pozyskane środki pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Termin realizacji zadania to 30.09.2021 r.

,,To już kolejna droga, która zostanie poddana modernizacji w naszej gminie. Dzięki tej inwestycji droga będzie bezpieczna i wygodna. Inwestycja  jest konieczna bowiem droga od dawna nie byłą modernizowana, a co za tym idzie mocno się zdegradowała. Cieszę się, że udało się pozyskać sporą kwotę środków zewnętrznych na to zadanie. Chcę podkreślić, że bez finansowego wsparcia środkami zewnętrznymi wiele inwestycji w samorządach nie mogłoby być realizowane, tym bardziej, że są to kosztowne inwestycje, jak chociażby remonty czy budowy dróg gminnych” – podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.

 

 

GALERIA