Kolejny nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla naszych strażaków ochotników

Resort spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród tych jednostek znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy, która otrzyma dofinansowanie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Wato przypomnieć, że to już kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy dla naszych Druhen i Druhów. W 2019 r. został zakupiony nowy średni samochód dla OSP Łososina Dolna oraz używany ciężki samochód dla OSP Tabaszowa.

„Bardzo się cieszę z tej oczekiwanej przeze mnie wiadomości. To duży sukces naszej gminy, bowiem w ciągu zaledwie czterech lat udało się pozyskać trzy samochody, w tym dwa nowe ze wsparciem środków zewnętrznych. W końcu spełnią się marzenia strażaków ochotników z Tęgoborzy, podobnie jak spełniły się marzenia strażaków ochotników z Łososiny Dolnej i Tabaszowej. Nowy samochód zagwarantuje nie tylko większe bezpieczeństwo mieszkańców, ale i bezpieczeństwo oraz komfort służby strażaków ochotników, służby przecież niełatwej, wymagającej ogromnego poświęcenia. Dziękuję tym wszystkim, którzy wsparli moje starania w pozyskaniu środków na zakup samochodu dla OSP Tęgoborze” - podkreśla Andrzej Romanek wójt gminy.

Nowy samochód dla OSP w Tęgoborzy, podobnie jak poprzedni, zostanie zakupiony ze środków zewnętrznych, budżetu gminy Łososina Dolna oraz jednostki OSP.

GALERIA