Modernizacja kotłowni w Szkole Podstawowej w Michalczowej zakończona!

W dniu 28 sierpnia 2020 r. zakończyły się prace związane z modernizacją kotłowni w Szkole Podstawowej w Michalczowej. Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała kotłownię wyposażoną w urządzenia o wysokiej jakości, wydajności i standardzie, które zapewnią efektywniejszą pracę oraz bardziej oszczędną eksploatację kotłowni, co z kolei wpłynie na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku.

W ramach modernizacji wykonano demontaż starych kotłów oraz instalacji i zbiornika ciepłej wody użytkowej, zamontowano w systemie kaskadowym dwa nowe kotły centralnego ogrzewania o mocy 50 kW każdy wraz ze stelażem kaskad umożliwiającym ich montaż, czujnik temperatury zewnętrznej i nowy zbiornik na ciepłą wodę o pojemności 400 litrów wraz z niezbędną armaturą i osprzętem. Ponadto, założono wkład kominowy konieczny do właściwej pracy nowych kotłów. Wykonano zabezpieczenie instalacji gazowej poprzez montaż zaworu odcinającego, wymieniono część rur kanalizacyjnych i rur instalacji wodnej.

Wartość inwestycji to kwota 50.842,65 zł brutto, w tym wkład szkoły wyniósł 8.000,00 zł.

Nakłady na oświatę to również remonty i modernizacje, które na ogół przeprowadza się w okresie wakacji. Chcemy, aby w Szkole Podstawowej w Michalczowej było ciepło, a powietrze czyste. Wierzę, że nam się to udało osiągnąć podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.

Z modernizacji kotłowni cieszy się Pan Stanisław Zelek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Michalczowej, który zwraca uwagę, że: społeczność szkoły oczekiwała na tę inwestycję, bowiem stare piece były energochłonne, a nowe będą bardziej oszczędne, efektywne, nie mówiąc już że ekologiczne.

 

GALERIA