Mamy nadzieję, że tym razem zima nie zaskoczy drogowców!

Bo choć do astronomicznej zimy zostało sporo czasu, to dla wykonawców zimowego utrzymania dróg w Gminie Łososina Dolna ta pora roku rozpoczyna się w piątek 15 listopada i trwać będzie do 15 marca.

Zakład Gospodarki Komunalnej „Łososina” Sp. z o. o. rozwija swoje skrzydła i inwestuje w bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy. Do zimowego utrzymania dróg gminnych i bieżących zadań zakupiono środki transportu, maszyny i urządzenia m.in.:

  • Wielofunkcyjny samochód MAN doposażony w specjalistyczną piaskarkę i pług – 116.850,00 zł,
  • Piaskarkę komunalną zawieszaną do ciągnika (rozsiewacz) – 5.140,17 zł,
  • Pług odśnieżny PRONAR wraz z podnośnikiem przednim TUZ mocowanym do ciągnika – 23.862,00 zł,
  • Opony do ciągnika 4 szt. – 8.900,00 zł.

 

-„Mamy nadzieję, że tegoroczna zima będzie dla nas łagodna, ale jeśli miałoby być inaczej to Gmina Łososina Dolna jest gotowa na mrozy i obfite opady śniegu. Wyposażenie, które zakupił Zakład Gospodarki Komunalnej „ŁOSOSINA” Spółka z o. o. z pewnością przyczyni się do tego, że tej zimy będziemy jeździć po dobrze utrzymanych drogach” - mówi Andrzej Romanek Wójt Gminy.

Usługi zimowego utrzymania dróg gminnych świadczone będą przez trzy podmioty. Wykaz DRÓG GMINNYCH objętych zimowym utrzymaniem w sezonie 2019/2020 i 2020/2021 wraz z kontaktem do Wykonawców, którzy odśnieżają drogi można przeczytać w artykule: Sprawdź, kto będzie odśnieżał drogi w gminie?

 

-„Wykonawcy we własnym zakresie muszą zakupić sprzęt do zimowego utrzymania dróg oraz zmagazynować taką ilość materiału (tj. soli, piasku itp.), który wystarczy do prowadzenia Akcji Zima przez cały sezon zimowy” - podkreśla Inspektor Wojciech Gródek koordynator ds. zimowego utrzymania dróg.

GALERIA